تشخیص زغال با کیفیت از بی کیفیت

به طور کلی برای تهیه زغال با کیفیت از کوره زغال استفاده می شود . برای ساخت انواع زغال مرغوب و با کیفیت دو نوع کوره کاربرد دارد . در ادامه چگونگی تشخیص زغال با کیفیت از زغال بی کیفیت را بررسی خواهیم کرد .

تشخیص زغال با کیفیت از بی کیفیت

در کوره های صنعتی زغال انواع مختلفی از زغال تولید می شوند . کوره های دو منظوره نسبت به کوره های زغال تک منظوره قابلیت های متفاوتی را دارند .

به گونه ای که می توانید علاوه بر تولید زغال کبابی با تضمین و کیفیت عالی و بدون شکستگی و بدون خامی زغال لیمو ، انجیر و پسته را با ضمانت 100 درصد در دستگاه زغال ساز تولید نمایید .

یکی از انواع دستگاه های تولید زغال فشرده ، زغال پرسی می باشد که در بازار موجود است .

برای تشخیص زغال با کیفیت از زغال بی کیفیت توجه عواملی چون نوع ماده اولیه ، کیفیت تولید رغال و میزان حرارت و خشک شدن آن بسیار اهمیت دارد .

 

ماده اصلی برای تولید زغال پرسی، خاکه زغال می باشد که چنان چه با مواد دیگری ترکیب شوند ، زغال پرسی به صورت ارگانیک تولید می شود .

بعد از مخلوط کردن خاکه زغال با مواد ارگانیک و پرس آن، زغال به منظور خشک شدن و خارج کردن رطوبت آن وارد خشک کن می شود و با دمیدن حرارت مناسب در دستگاه تولید زغال به صورت یکنواخت تمامی زغال ها خشک می شوند و این گونه است که زغال های با کیفیتی تولید می شوند .

مواردی که در زمان خرید زغال مرغوب باید به آن توجه شود و از عوامل تشخیص زغال با کیفیت از بی کیفیت می شود شامل شکستگی ، گازگیری ، خام بودن و میزان حرارت و فشار حرارتی است .

 

از میان زغال های تولید شده ، زغال لیمو و زغال قلیان به دلیل حساسیت بالا اگر دچار شکستگی و خردشدگی شده باشد در بازار با افت قیمت همراه خواهند بود ، در صورتی که زغال بدون شکستگی و سالم قیمت بالاتری را در بازار خواهد داشت .

در صورتی که عملیات گازگیری در زغال با کیفیت به صورت کامل انجام نگیرد، افراد به هنگام استفاده از زغال در زمان داغ شدن زغال روی گاز و آتش با پریدن تکه های زغال یا تکه تکه شدن آن به اطراف و صدای خرد شدن و شکستگی زغال رو به رو خواهند شد . توجه به این موارد در زمان انتخاب زغال با کیفیت بسیار حایز اهمیت است و از عوامل مهم راهنمای تشخیص زغال با کیفیت از کیفیت می باشد .

منظور از خام بودن زغال به این معنا نیست که زغال چون به رنگ سیاه درآمده ، زغال خالص از گرافیت و کربن می باشد بلکه در این صورت حساسیت در این زغال ها به قدری بالاست که مصرف کننده زمانی که آن را روی اجاق یا آتش برای برافروختن زغال قرار می دهد ابتدا با بو و چنان چه خامی زغال زیاد باشد با دود همراه خواهد بود . روش تشخیص زغال با کیفیت لیمو از نامرغوب این است که به آرامی زیر پوست زغال لیمو را نگاه کنید ، در صورتی که رشته نازکی از رنگ قهواه ای روی زغال قرار داشته باشد این برای کیفیت زغال نمره منفی حساب خواهد شد .

 

و اما برای تولید زغال لیمو علاوه بر حرارت ، فشار حرارتی بالایی برای بالابردن کیفیت زغال لیمو احتیاج است و این مورد به نوع طراحی و قدرت کوره صنعتی تولید زغال بستگی دارد تا توانایی این را داشته باشد که در زمان طولانی با توجه به فشار بالای کوره راندمان خوبی داشته باشد .

از ویژگی های زغال با کیفیت و مرغوب می توان به پرحرارت بودن آن ، بدون بو و دود بودن ، با دوام و عدم تولید خاکستر اضافی اشاره کرد .امروزه برای تهیه زغال از روش های نوین استفاده می کنند .

برای تولید زغال با کیفیت از ضایعات کشاورزی چون خاک اره برای تولید انواع زغال با کیفیت و فرآورده های با ارزشی چون سرکه چوب و .. مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاه‌ها 0

*
*

Open chat
سلام
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟