سیگار برگ چیست؟

سیگار برگ

سیگار برگ توده ای از تنباکویی است که آن را در برگ گیاه تنباکو می‌غلتانند. یک رول بلند، ضخیم و استوانه‌ای شکل از برگ‌های توتون تخمیر شده و خشک است.

رول استوانه‌ای تنباکو در این نوع سیگار متشکل از پرکننده تنباکوی بریده شده در یک برگ چسباننده با یک برگ لفافی می باشد و به‌صورت مارپیچی در طول سیگار پیچانده می‌ شود.

برگ لفاف، گران ترین برگ مورد استفاده در سیگار برگ باید قوی با خاصیت کشسانی، بافت ابریشمی و حتی رنگ باشد.

همچنین طعم مطبوع و خاصیت سوزندگی خوبی نیز داشته باشد. سیگار برگ معمولاً از نوع خفیف‌تری نسبت به تنباکوی سیگارهای رایج برخوردار است.

سیگار برگ در سرتاسر جهان به دلیل طعم پیچیده و غنی خود ارزشمند بوده و از اوایل قرن ده مورد استفاده قرار گرفته و موجب گرایش به سیگار در بسیاری از افراد شده است.

تاریخچه اختراع سیگار برگ

مورخان عموماً بر این باورند که سیگار توسط مایاهای باستانی اختراع شده است که تنباکو را در نخل یا برگ درخت چنار پیچیده و آن را دود می کردند.

باستان شناسان حتی یک گلدان باستانی مایاها متعلق به قرن دهم را کشف کرده اند که مردی مایا را در حال پف کردن یکی از این سیگارهای اولیه نشان می دهد.

وقتی کریستف کلمب به دنیای جدید وارد شد یکی از اولین غربی‌هایی بود که تنباکو را کشف کرد. سرخپوستان محلی به او نشان دادند که چگونه برگ های تنباکو را می کشند و کلمب و ستوان های او به سرعت این عادت را رایج کردند.

وقتی این ایده را به خانه و سرزمین خود وارد کردند، سیگار کشیدن در اسپانیا و پرتغال بسیار رایج شده بود.

 

سفیر فرانسه در پرتغال، ژان نیکوت سیگار کشیدن را در فرانسه رایج کرد و نیکوتین به نام او نامگذاری شد.

در همین زمان بود که تولیدکنندگان در اسپانیا شروع به پیچیدن تنباکوی خشک در کاغذ کردند تا سیگار برگ شکل بگیرد. پس از آن، بسیاری از شرکت ها شروع به کشت تنباکو و تولید انبوه این نوع سیگار کردند.

سیگار برگ چه تفاوتی با سیگارهای معمولی دارد؟

 

سیگارها معمولاً با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند و بهتر است قبل از ادامه دادن به بحث فواید سیگار برگ تفاوت بین همه آن ها را بدانید.

سیگار برگ همانطور که قبلا ذکر شد، یک رول ضخیم از برگ‌های تنباکوی خشک و تخمیر شده است که با انواع دیگر برگ‌های تنباکو به هم چسبیده و پیچیده شده است.

 

هنگام کشیدن آن دود مستقیما استنشاق نمی شود. در حالی که سیگارهای رایج به سادگی پک زده می شوند  و دود آن توسط گیرنده چشیده و جذب می شود.

Cigarillo نوع کوچکتری از سیگار برگ است که معمولاً نازک تر و بلندتر است. تفاوت بین سیگار برگ و سیگاریلو در این است که لفاف سیگار برگ اغلب از مواد حاوی تنباکو به جای خود تنباکو ساخته می شود.

از سوی دیگر، سیگارها رول‌های نازک و بلندی از برگ‌های خشک تنباکو هستند که با مواد عاری از تنباکو پیچیده می شوند.

 

این نوع خاص سیگار همچنین حاوی نیکوتین کمتری نسبت به سایر سیگارها می باشد اما در هر صورت ارتباط آن با بیماری های دیگر و به خصوص ارتباط سیگار و زودانزالی را نباید از یاد برد.

بخش های مختلف سیگار برگ

در پاسخ به این سوال که آیا سیگار برگ تنباکو دارد؟ باید گفت بله، همین طور است. تنباکوی مورد استفاده برای تهیه این نوع سیگار دارای سه نوع مختلف است.

این سه نوع برگ تنباکو همان عناصری است که طعم و عطر سیگار برگ را تعیین می کند. بنابراین برگ ها در هر مارک سیگاربرگ متفاوت خواهد بود.

 

قسمت پرکننده:

این قسمت عمده سیگار است. برگ های تخمیر شده و خشک که در ابتدای این بحث به آن ها اشاره شد. این قسمت آن طور که بسیاری معتقدند فشرده نیست. بلکه گذرگاه های هوایی دارد تا دود هنگام پک زدن به سیگار بتواند از طول سیگار عبور کند.

پرکننده را می توان از انواع برگ های تنباکو پرکننده یا تکی تهیه کرد. همچنین هرچه سیگار ضخیم تر باشد، می‌توان ترکیب و طعم بیشتری ایجاد کرد. گاهی این طعم های دلپذیر علت سیگار کشیدن زنان می شود.

بایندر:

برگ تنباکو است که برگ‌های توتون پرکننده را به هم می‌چسباند. ضخیم است، توزیع رنگ متنوعی دارد و سطح آن هموار نیست. برگ‌های تنباکو بایندر معمولاً به دلیل خاصیت ارتجاعی و دوام آن انتخاب می‌شوند.

لفاف:

بیرونی‌ترین لایه سیگار است؛ لایه‌ای که نوار برند را نگه می‌دارد. رنگ آن در رنگ های قهوه ای و مشکی متفاوت است که نشان دهنده نوع توتون، سن آن و میزان تخمیر آن است.

رنگ‌های سیاه یا تیره‌تر لفاف سیگار برگ طعم شیرینی به سیگار می‌دهد در حالی که سایه‌های روشن‌تر باعث خشکی می‌شوند.

فواید سیگار برگ

پرسش اصلی بسیاری از مردم این است که آیا سیگار کشیدن فوایدی هم دارد؟ پاسخ این سوال در عین ناباوری و در حالی که برای بسیاری غافلگیرکننده خواهد بود مثبت است.

بله، کشیدن این نوع سیگار مزایایی به همراه دارد. پاسخ مثبت برای بسیاری از افراد غیر سیگاری از این‌جهت غافلگیرکننده است که همواره لیست بی پایانی از خطرات سلامتی از جمله سرطان ، یکی از علل گرایش به اعتیاد از دست دادن دندان ها و غیره درباره آن شنیده اند.

 

اگرچه سیگار برگ نیز مانند هر محصول تنباکویی عوارض جانبی خود را دارد اما مزایایی نیز دارد که سیگار برگ کشیدن را به یک فعالیت لذت بخش تبدیل می کند. سه مزیت مشخص سیگار برگ در شرح زیر آورده شده است.

 

1-احساس آرامش رخوت انگیز از فواید سیگار برگ

از دلایل اصلی طرفداران سیگار برگ احساس ارامشی است که از دید غیرسیگاری ها پنهان مانده و معمولا آن را نادیده گرفته و یا بی اهمیت می شمارند.

افراد سیگاری در حالی که با این نوع سیگار محبوب خود وقت می گذرانند، می توانند غرق افکار عمیق خود باشند و در عین حال آرام بمانند.

اشکال خروجی دود نیز می تواند برای آن ها آرامش بخش باشد. ناگفته پیداست که نیکوتین موجود در آن به آرامش اعصاب کمک می کند.

 

2-فواید سیگار برگ | جایگاه اجتماعی خاص

 

دسترسی به سیگار برگ از ابتدا نوعی پیام طبقاتی و فاصله گذاری رفاهی با عام مردم را ارسال کرده است.

چرا که سیگار برگ کشیدن بین طبقات بالای اجتماعی مرسوم و رایج بود و دسترسی به آن برای عموم راحت نبوده است. بنابراین غالب افراد وقتی بخواهند در اصطلاح با کلاس تر به نظر برسند و خود را به یک طبقه اجتماعی خاص و بالاتر متعلق بدانند سیگار برگ دود کرده و حال و هوای بهتری را تجربه می کنند.

اما برای این سوال که چگونه با کلاس باشیم جواب های دیگری غیر از سیگار نیز وجود دارد.

-فواید سیگار برگ | سرگرمی هنگام درست کردن آن

 

هر مرحله از فرآیند درست کردن یک سیگار نوعی مهارت به شمار می آید. سیگار برگ کشیدن چیزی بیشتر از گذاشتن یک رول تنباکو در گوشه لب و دهان است. کل فرآیند از برش تا روشن کردن آن و بستن آن مهارتی است که باید کامل شود.

بنابراین به جای اینکه صرفاً یک ایده برای گذراندن وقت باشد تبدیل به یک سرگرمی می شود.

 

علاوه بر این، زمانی که فرد در میان سیگاری‌ها حضور پیدا می کند شکل دادن به سیگار برگ شروع خوبی برای مکالمه بین آن ها می شود.

با توجه به همه این فواید و دلایل جای تعجب ندارد که بسیاری از مردم عاشق سیگار برگ کشیدن هستند. برای آن ها احساسی را به ارمغان می آورد که نمی توان آن را از هیچ منبع دیگری دریافت کرد.

 

راهکارهای مفید برای تشخیص کیفیت سیگار برگ

 

چگونه یک سیگار برگ با کیفیت را از انواع دیگر آن می توان تشخیص داد؟ خریداران و مصرف کنندگان سیگار اطلاعات دقیق‌ تر از آنچه روی بسته بندی انواع سیگارها درباره محتوای آن ها درج شده است پیدا نمی کنند.

به عنوان مثال در مورد اینکه چه نوع برگ تنباکو در هر سیگار برگ استفاده می‌شود و هر برگ به چه نسبتی ترکیب شده است.

 

اگرچه بیشتر سیگاری‌ها نیز اهمیت زیادی به این دست از جزئیات نمی دهند و بیشتر تولیدکنندگان سیگار هم لزوما مشتاق به اشتراک گذاری فرمول های خود نیستند. چیزی که متخصصان باتجربه و تازه کارها به طور یکسان به آن علاقه دارند این است که آیا طعم سیگار خوب است یا نه.

اما بسیاری از افراد هستند که بالا بودن کیفیت سیگار برایشان اهمیت دارد. علاوه بر این که کیفیت بهتر از عوارض بی شمار سیگار می کاهد و در این زمینه می تواند کمک کننده باشد.

 

1-رؤیت و برش

اولین برخورد شما با سیگار از طریق بینایی، بویایی و لمس خواهد بود. کیفیت سیگار خوب را اغلب با چرخاندن آن بین انگشتان می توان تعیین کرد.

بهترین لفاف ها هنگام لمس ابریشمی بوده و بدون لکه هستند و می توانند کیفیت ارتجاعی داشته باشند. سیگارهای ارزان قیمت معمولاً از نظر رنگ ثابت نیستند، رنگ پوست آن ها خشن است و عطر تازه ای منتشر نمی کنند.

 

سیگارهای ممتاز اغلب با سر بسته از جعبه بیرون می آیند و قبل از دود شدن باید آن را برش دهید. اینکه چگونه این کار را انجام دهید به شما بستگی دارد.

اگرچه هر چه برش تمیزتر باشد احتمال خراب شدن سیگار کمتر است، بنابراین کاتر تک لبه بهترین روش بریدن است. از نظر محل برش، “شانه” را هدف بگیرید – قسمتی که انتهای سیگار شروع به بسته شدن می کند.

 

برداشتن این بخش از انتهای آن باعث می شود که یک سطح بزرگ، مسطح و یکنواخت بدون برداشتن چسبی که برگ های پرکننده را فشرده نگه می دارد، ایجاد کند.

به طور کلی‌اشتباه کردن با یک کاتر تیز و یک جفت دست ثابت به ندرت اتفاق می افتد.

2-فواید سیگار برگ | روشن شدن

بهتر است از روشن کردن فندک های معمولی خودداری کنید زیرا انتهای سیگار را آلوده می کنند و عطر ناخوشایندی به جا می گذارند.

چوب کبریت قدیمی خوب، فندک بوتان یا حتی بهتر است فندک مخصوص این نوع سیگار به طور کلی روش های ترجیحی برای استفاده هستند. برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد سیگار، دقت کنید که شعله فندک به آن نزدیک نشود.

 

سیگار را روی شعله نگه دارید به آرامی بچرخانید تا یک حلقه درخشان در اطراف نوک آن حفظ شود. پک بزنید تا سیگار به خوبی روشن شود. به رنگ خاکستر توجه کنید. یک قطره خاکستر سفید نشان دهنده کیفیت خوب تنباکو است.

در حالی که قطره خاکستری نشان می دهد خاکی که توتون در آن رشد کرده است فاقد مواد مغذی مناسب بوده است.

 

بهترین سیگارهای برگ

 

اگرچه به ندرت می توان یک کارخانه سیگار برگ در ایالات متحده پیدا کرد اما کشورهای آمریکای مرکزی به تولید برخی از بهترین سیگار برگ ها در جهان شهرت دارند. کوهیبا اسپلندیدو، کوبا سیگارهای کوهیبا که مشهور به کمک فیدل کاسترو هستند، امروزه یکی از محبوب‌ترین سیگارهای دنیا هستند.

در دهه ۱۹۷۰ کاسترو محافظ خود را در حال کشیدن سیگار خاصی دید که عطر و بوی آن بسیار خوشایند بود.

 

کاسترو با دانستن اینکه آن ها توسط یکی از دوستان محافظ ساخته شده اند، دستوراتی صادر کرد که باید آن مرد را پیدا کنند.

سپس یک کارخانه ویژه راه اندازی کردند و شخصیت مرموز به طور مخفیانه این نوع سیگار را منحصراً برای مقامات ارشد دولت کوبا تولید می کرد.

 

این تولید حتی با تلاش‌های مداوم برای ترور کاسترو و چه گوئورا توسط سیا بسیار محرمانه‌تر شد. امروزه سیگارهای کوهیبا در کوبا و همچنین جمهوری دومینیکن تولید می شوند تا از ممنوعیت صادرات کوبا توسط ایالات متحده فرار کنند.

Cohiba Esplendido یک دود غلیظ و درجه یک تولید می کند که در عین حفظ تعادل بین قدرت و طعم با نرمی و خامه ای بودن امتیاز بالایی می گیرد. این یکی از بهترین انواع سیگار برگ است.

 

پنج ردیف برگ گیاه تنباکو برای تولید سیگار برگ

 

برای تولید این نوع سیگار و به دست اوردن نتیجه مطلوب از آن مکان برگ مهم است. برگ های قسمت های مختلف گیاه تنباکو در مناطق خاصی از ساخت سیگار استفاده می شود و هر برگ و قسمت نام خاص خود را دارد که به ترتیب از بالای گیاه به پایین به شرح زیر می باشد.

 

انواع برگ های مورد استفاده در سیگار برگتنباکوی برگ لیگرو: برگی است که در نزدیکی بالای هر نوعی از گیاه تنباکو یافت می‌شود. نسبت به برگ های وسط و پایین ساقه دیرتر بالغ می شود. تولیدکنندگان سیگار از Ligero برای افزودن قدرت به مخلوط ماده استفاده می کنند و معمولاً لیگرو را در مرکز بسته فیلر قرار می دهند زیرا به آرامی می سوزد.

تنباکو برگ ویزو :

ویسو در ساقه میانی گیاه تنباکو و زیر برگ لیگرو رشد می‌کند. ویزو طعم بیشتری نسبت به Seco دارد و حاوی روغن بیشتری نیز می باشد. اما شدت اثر برگ ها کمتر از Ligero است. ویزو آهسته تر از Seco اما به طور پیوسته تر از Ligero می سوزد.توتون و تنباکو برگ سکو: سکو یا برگ خشک در وسط گیاه یافت می شود.

از آن برای نرم کردن مخلوط در سیگار برگ استفاده می شود و نسبتا ملایم است.

ولادو:

برگ ته گیاه است که هیچ طعمی به آن نمی دهد اما خوب می سوزد. همه سیگار برگ ها برای طعم خوب به هر سه برگ نیاز دارند. یکی از سیگارهایی که اساساً اصالت خود را واضح نشان می دهد La Flor Dominicana Double Ligero در میان سایر سیگارهای این برند است.

بدیهی است که سیگارهایی که بیشتر از برگ بالایی گیاه تنباکو در ترکیب خود استفاده می کنند نمایه قوی تری را بروز می دهند.توتون برگ Medio Tiempo : Cohiba Behike کوبایی شامل این برگ بسیار بالای تنباکو است.

این برگ‌ها را با برگ‌های Ligero داخل هم می کنند. آن ها کمیاب و بسیار کوچک هستند و بیشتر از بقیه برگ ها در معرض نور خورشید قرار می گیرند و کوبایی ها غنای دخانی خاصی را به آن ها نسبت می دهند که باعث مشکل تر شدن ترک سیگار برگ می شود.

 

تنباکوهای استفاده شده در سیگار برگ

 

در زیر چتر و نام کلی گیاه تنباکو، تعدادی از گونه های مختلف وجود دارد که هر کدام چیزی منحصر به فرد را در تولید این نوع سیگار به ارمغان می آورد و انواع سویه های گیاهی تنباکو برای تهیه این نوع سیگار با نام ها و مشخصات منحصر به فرد خود موجود می باشد. چند نمونه از آن ها عبارتند از:

 

1-تنباکو پیلوتو

 

بسیاری از تنباکوی مورد استفاده در سیگار برگ های ممتاز امروزی از تنباکوی پیلوتو گرفته می‌شود.

پیلوتو، یا پیلوتو کوبانو به دلیل وجود شهری در کوبا در منطقه تنباکوی پینار دل ریو نامگذاری شده است. پیلوتو از نظر طعم و مزه قوی و گیرا است و معمولاً مقداری ادویه به همراه دارد.

در کوبا زمانی که محصول مناسب برداشت باشد برگ ها انعطاف پذیر و قوی هستند.این احساس لذت در کشیدن برگ ممکن است موجب افسردگی پس از ترک سیگار برگ شود.

2-تنباکوی اولار

نوع اصلی دیگر تنباکوی کشت شده در جمهوری دومینیکن است. تقریباً می توان گفت اولار بومی دومینیکن ست. برگ‌های آن نازک‌تر و انعطاف‌پذیرتر از Piloto بوده اما به دلیل پیچیدگی و ویژگی‌های سوزانندگی بسیار مورد توجه است.

 

3-تنباکوی پهن برگ

 

تنباکوی پهن برگ نیز که نوعی گیاه تنباکوی کوتاه است و اغلب به عنوان پرکننده یا چسباننده محتویات استفاده می‌شد اما از انجایی که سیگار برگ های تیره‌تر طرفداران خاص خود را پیدا کردند در جایگاه بسته‌بندی محبوب‌تر شده است.

برخی از بهترین انواع آن در منطقه کانکتیکات رشد می کنند که بسیار گران است. زیرا رسیدگی به آن سخت و زمان بر است. با این حال، طعم برگ پهن، آن را ارزشمند می کند و اکنون به عنوان یک برگ لفافی بین این نوع سیگار احترام خاصی به دست آورده است.

 

در حال حاضر از Broadleaf یا همان تنباکوی پهن برگ اغلب برای تهیه سیگارهای مادورو استفاده می شود. Ashton Aged Maduro نمایه‌ای باشکوه از شکلات تلخ، افرا و ادویه دومینیکن را نشان می‌دهد.

تنباکو روزادو Rosado به معنی گلگون، یک برگ لفافی بسیار جالب و غیر معمول است که در سیگارهای الک برادلی، نیکا پورو استفاده می شود.

فواید سیگار برگ | سخن آخر

 

خوب است توجه داشته باشید که هیچ دو سیگاری طعم یکسانی ندارند. کشاورزان محصولات خوب و بد دارند و تولیدکنندگان تنباکو هم تفاوتی ندارند. ممکن است مواد تشکیل دهنده برای جبران محصول بد در ترکیب گنجانده شوند اما فقط برای بهبود طعم کلی انجام می شود. با این حال تعادل در طعم زمانی به دست می آید که به طعمی که فرد سیگاری با آن آشنا است نزدیک شود.

خاکستر باید به طور طبیعی از انتهای سیگار بریزد، بنابراین کوبیدن با انگشت یا تکان دادن آن ها همیشه لازم نیست.

 

وقتی سیگار را تمام می‌کنید، بهترین کار این است که دو اینچ سیگار را نکشیده بگذارید زیرا بهترین سیگارها نیز اگر به طور کامل دود شوند طعم تلخی خواهند داشت.

مهم است که توجه داشته باشید که این نوع سیگار برای استنشاق مانند سیگارهای رایج طراحی نشده اند. این کار برای ریه های شما مضر است و علاوه بر آن طعم سیگار را به هیچ وجه بهبود نمیبخشد.

دیدگاه‌ها 0

*
*

Open chat
سلام
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟